Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

15 жовтня об 11-00 у приміщення ОКІА «Новини Полтавщини (вул. Жовтнева, 45) відбулась  прес-конференція для ЗМІ та громадськості, присвячена Міжнародному Дню сільської жінки.

 Спікери:

Володимир Голуб - голова Громадської Ради при Полтавській ОДА. Тема виступу : «Участь громадських організацій у розробці стандартів публічної агрополітики у Полтавській області»

Галина Скарга  - голова ВГО «Спілка сільських жінок України», тема виступу:  «Напрямки роботи з сільськими жінками у Полтавській області, проекти ВГО «Спілка сільських жінок України».

Вадим Штефан  - керівник проектів Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень», тема виступу: «Мета, завдання та очікувані результати проекту «Напрацювання стандартів публічної агрополітики Полтавського регіону».

 Володимир Голуб, привітав учасників та наголосив на необхідності пріоритетного розвитку сільських територій. «Громадська рада при Полтавській ОДА, об’єднує близько 100 представників громадських організацій. Питання сприяння розвитку сільських територій, зайнятості у селі, розвитку малого і середнього бізнесу, відновлення сільськогосподарських кооперативів, молочарських кооперативів для області є найважливішими. Разом з тим, сільські агровиробники мають використовувати у своїй практиці сучасні європейські стандарти публічної політики, аби результативно лобіювати інтереси села», - зауважив Володимир Голуб.

«День сільських жінок – це день, коли суспільство мало б звернути особливу увагу на життя жінок у сільській місцевості, адже багато з них не мають доступу до якісної медицини, освіти, сфери обслуговування. Цей день має нагадати суспільству, наскільки воно зобов'язане сільським жінкам і наскільки цінною є їх праця, що часто залишається непоміченою, який неоціненний внесок роблять сільські жінки для утримання кожної міської родини та держави загалом»,  - сказала Галина Скарга.

Галина Скарга детально розповіла про проекти своєї Спілки, зокрема було анонсовано початок реалізації проекту: «Напрацювання стандартів публічної агрополітики Полтавського регіону».

«Наша мета - навчити активних представників агроасоціацій, фермерів Полтавської області ефективно використовувати інструменти публічної політики та адвокації для вирішення проблем розвитку села, - розповів Вадим Штефан. Більш детально він також зупинився на очікуваних показниках результативності проекту. Безпосередніми вигодонабувачами проекту стануть члени громадських організацій, що представляють агровиробників та захищають їх інтереси з усіх 25 районів Полтавської області. Термін реалізації проекту – 12 місяців. В ході реалізації проекту передбачається провести навчання активу агроасоціацій стандартам та інструментам публічної політики для адвокації вирішення пріоритетних проблем агроасоціацій, провести аналіз регіональної та місцевої  державної політики, що торкається питань сільгоспвиробників, напрацювати  варіанти удосконалення місцевої та регіональної політик та проекти готових рішень для органів влади.

Захід відбувся за підтримки проекту USAID «Агроінвест» та сприяння Громадської ради при Полтавській ОДА у рамках проекту «Напрацювання стандартів публічної агрополітики Полтавського регіону».

Метою проекту «Напрацювання стандартів публічної агрополітики Полтавського регіону» є підвищення рівня інституційної спроможності профільних агроасоціацій Полтавського регіону у впровадженні стандартів публічної політики для адвокації вирішення пріоритетних проблем розвитку сільгоспвиробництва.

Довідково: Спілка сільських жінок України була створена 1998 року, зареєстрована у 2001 році. Серед її членів сільські жінки – фермери, власники особистих селянських господарств, науковці, сільські активісти. Спілка має осередки у 22 областях України та АР Крим. Голова Правління Спілки – Скарга Галина Петрівна.

Проект USAID АгроІнвест – проект технічної допомоги, що фінансується Американським агентством з міжнародного розвитку (USAID) і впроваджується компанією Кімонікс Інтернешнл. Проект працюватиме в Україні протягом 5 років (з 2011 по 2016 рр.). Метою проекту є сприяння розвитку сільського господарства України та підвищення конкурентоспроможності агробізнесу незалежно від організаційно-правової форми та масштабів виробництва. Крім того проект ставить за мету сприяти зміцненню експортного потенціалу України як учасниці глобальної ініціативи з забезпечення продовольчої безпеки. Проект також покликаний допомогти українським селянам краще розуміти та захищати свої права на землю і продумано розпоряджатися своєю власністю для зміцнення добробуту своїх сімей та України в цілому.

 Контактні особи: Вадим Штефан - 050 30 56201 Галина Скарга 0997804727