Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

ПРОАНАЛІЗУВАЛИ ПРОБЛЕМИ СФЕРИ ПІДПРИЄМНИЦТВА ПОЛТАВЩИНИ

 Протягом серпня-вересня експерти Аналітичного центру «Бюро економічних та соціальних досліджень» провели масштабний аналіз проблеми у сфері підприємництва Полтавської області. Брали до уваги майбутні 4 райони - Кременчуцький, ЛубЕнський, МИргородський та Полтавський. Досліджували, як саме місцеві органи влади здатні оптимізувати розвиток підприємництва, зокрема, в умовах карантину. Виділили 20 питань, що турбують підприємців.

 

  Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»

-Це були питання, де говорилося, що досить погана комунікація між органами місцевого самоврядування і підприємницьким середовищем, фактично у нас є такі території, де відсутні ради підприємців, або вони не діють ефективно, як би цього хотіли підприємці. Відсутні можливості місцевим підприємцям брати, перемагати в тендерах на закупівлю бюджетними установами, щоб саме місцевий бізнес вигравав ці тендери і надавав товари й послуги школам, освітнім закладам на цих територіях.

Аналітики визначили 5 основних питань, спільних для 4-х новоутворених районів. Враховуючи їх, органи місцевого самоврядування зможуть поліпшити бізнес-середовище області. Також аналітичний центр провів бізнес форум у Пирятині і вже - говорять, є позитивні результати:

Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»:
-Пирятинська міська рада вносить зміни до місцевої програми розвитку підприємництва для того, щоб збільшити фінансування, підтримку і якість проекту в рамках програми підтримки підприємництва

Тим не менше, потрібна ефективна система бюджетної підтримки підприємництва та необхідність введення індексу споживчих цін для місцевих чиновників, які відповідають за розвиток бізнесу- зазначають аналітики.

Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»: 
-Якщо чиновник в громаді впливає на розвиток підприємництва, то прив’язати його показники оплати праці до показників його результативності

Підприємці Кременчука акцентують на відсутності якісних фахових робітничих спеціальностей, яких потребує сучасний ринок. А Полтавські підприємці висловили бажання запровадити антикорупційну експертизу місцевих регуляторних актів. А також внесли пропозицію створити в області посаду регіонального бізнес-омбудсмена.

 Вадим Штефан,директор Аналітичного Центру «Бюро економічних та соціальних досліджень»: 
-При обласній раді людина, яка би була дуже доступна до найперших осіб області, яка би могла чітко артикульовано звертати увагу керівництва перших осіб нашої області на проблеми розвитку підприємництва

Починаючи з 2015 року Аналітичний Центр «Бюро економічних та соціальних досліджень» визначає індекс публічності представників міської влади Полтави. Наразі - наголосили аналітики, цей показник невисокий.

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

22 вересня 2020 року керівник Вадим Штефан Аналітичного Центру "Бюро економічних та соціальних досліджень" взяв участь у прямому ефірі Телеканалу "Центральний". Протягом годинної дискусії мова йшла про найважливіші виклики для розвитку підприємництва Полтавщини.

  

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

 

19 серпня 2020 року у Миргороді була проведена Фокус-група «Визначення ключових проблем розвитку підприємництва і можливостей їх вирішення через повноваження місцевого самоврядування Полтавщини».

Відео

 

В ході заходу буде презентовано технічні, регуляторні, інституційні можливості органів місцевого самоврядування різних рівнів Полтавщини у сприянні розвитку бізнес-середовища.

Захід здійснюється у рамках всеукраїнської адвокасі-кампаніії по просуванню інтересів підприємництва за підтримки Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ).

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка

Полтавська міська рада посіла останнє місце серед обласних центрів за результатами всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Як сталося, що Полтава опинилася серед аутсайдерів? Та як вплинула на публічність минулорічна відставка міського голови? Про це розповів експерт нашої організації Костянтин Донченко.

Нагадаємо, що методологія індексу публічності включає понад 200 питань. Дослідження проводяться організацією з 2014 року.

 

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

Говорили про поняття "відкритості" та відкритість влади, інструменти демократії та до чого ще рухатися

В ефірі телеканалу "Центральний" експерт Аналітичного центру "Бюро економічних та соціальних досліджень" Костянтин Донченко та голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.