Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Обласна рада – орган місцевого самоврядування, що представляє інтереси всього регіону. Тож її діяльність важлива для усіх населених пунктів області, особливо для невеликих. Ми підготували перелік програм Полтавської обласної ради, які можуть зацікавити як жителів області, так і представників органів місцевого самоврядування.

Програма економічного та соціального розвитку Полтавської області на 2018 рік

Одна з основних програм у сфері економічного розвитку, об’єднує інші сфери. Завдяки програмі можна дізнатися про розвиток області у минулому році та прогнози та плани на 2018 рік.

Програма включає вісім великих компонентів: розвиток місцевого самоврядування та децентралізація влади; фінансова самодостатність; розвиток реального сектору економіки; забезпечення умов для зростання конкурентоспроможності економіки області; покращення якості життя населення; забезпечення раціонального природокористування; енергозбереження та енергоефективність; захист прав і свобод громадян, забезпечення законності і правопорядку; розбудова інформаційного суспільства та посилення взаємодії з громадськістю; безпека життєдіяльності населення.

До кожного напряму програма також ставить ключові показники. Наприклад, у сфері агропромислового комплексу це підвищення продуктивності надоїв корів до 6400 кг молока за рік, у сфері демографії - зменшення кількості розлучень, порівняно з кількістю укладених шлюбів – на 1,5%; у сфері грошові доходи населення - забезпечення зростання рівня середньомісячної заробітної плати на 16,4%. Серед показників сфери «Розбудова інформаційного суспільства та посилення взаємодії з громадськістю» - збільшення кількості читачів україномовної літератури полтавських авторів (у т. ч. в мережі Інтернет) на 10%.

Цікавою є зведена таблиця показників розвитку підприємств та організацій комунальної власності. З 11 підприємств прибуток отримали 6. Серед найбільш прибуткових Миргородтеплоенерго (593 тис. грн.), Комунальне автотранспортне підприємство Полтавської обласної ради (232 тис.грн.), Лубнитеплоенерго (82,7 тис.грн.). Найзбитковішими виявилися Полтававодоканал (-29 млн. грн.), Миргородводоканал (-6 млн.грн.), Полтаватеплоенерго (-4 млн.грн.).

Цікаво, що дохід від реалізації продукції КП «Аеропорт- Полтава» виріс до 878,9 тис.грн., а прибуток становив 1 тис.грн. Минулого року підприємство мало мінусовий прибуток в 123 тис.грн.

 

Програма сприяння залученню інвестицій, розвитку економічного співробітництва та формування позитивного іміджу Полтавської області на 2017–2020 роки

Сформувати імідж Полтавської області та зробити її такою як мають бачити торгові партнери та інвестори покликана дана програма. Загальний обсяг програми більше 7,6 млн. гривень виділяє повністю обласний бюджет.

Програма передбачає надання методичної допомоги підприємцям та їх залучення до формування іміджу, організацію тематичних  заходів, пошук та розповсюдження інформації щодо міжнародної співпраці.

Передбачається проведення двох масштабних заходів в області - конкурсу інвестиційних проектів «Горизонти Полтавщини» (загальний обсяг фінансування на 4 роки 200 тис. гривень) та Міжнародного економічного форуму «Полтавщина: створюємо разом нові можливості» (2 млн. гривень на 4 роки. 750 тис. гривен ь на 4 роки передбачено для забезпечення робочих поїздок прийомів та інших заходів за участю керівництва держави та членів Уряду, депутатів Верховної Ради України та обласної ради.

Серед іншого передбачено і фінансування Агенції регіонального розвитку Полтавської області, щоправда лише на 2017-2018 роки у межах 1 млн. гривень.

 

Комплексна програма розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017 – 2020 роки

Програма має на меті сприяння розвитку МСП в області та формування середнього класу. Учасниками програми, окрім департаментів ОДА, виступає ряд навчальних та консультаційних організацій, ЗМІ, Фонд держмайна, Обласний центр зайнятості тощо.

Фінансування на рівні 13 млн. гривень забезпечено участю у програмі місцевих бюджетів та коштів в управлінні регіональних фондів підтримки підприємництва (аж 4,6 млн. на 4 роки).

Що підприємець може знайти у програмі? По 1 млн. гривень передбачено щороку на фінансову підтримку суб’єктів малого та середнього підприємництва при отриманні кредитів та мікрокредитів під бізнес- плани за пріоритетними напрямами розвитку малого підприємництва. Для підвищення кваліфікації передбачається проект „Віртуальне підприємство”, що буде реалізований ОДА у співпраці з університетами області.

Для самих недосвідчених по 60 тис. гривень щороку буде виділятися на реалізацію комплексної навчально- освітньої програми „Школа малого бізнесу” та проект „Молодий бізнесмен”.

 

Програма розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2020 року

Якщо ж підтримку від влади хоче отримати фермер, йому необхідно ознайомитися  цією програмою. Загальний обсяг фінансування програми на 5 років 73 млн. гривень, з них майже половина з обласного бюджету.

У 2018 році 1 млн. передбачено навідшкодування вартості доїльного обладнання та обладнання для переробки, зберігання молока, 2,95 млн. - відшкодування реконструкції тваринницьких ферм, 600 тисяч – на підтримку пасічників початківців.

Загалом у цьому році на відшкодування витрат та підтримку різних напрямів сільського виробництва передбачено 16 мільйонів гривень.

Серед іншого програма фінансово підтримує сільськогосподарські дорадчі служби, на 5 років їм передбачено 4,75 мільйони.

 

Обласна програма забезпечення молоді житлом на 2018 – 2022 роки

У наш час купівля житла – неабияка подія, тож знайти підтримку держави актуально. Програма надає пільгові довгострокові кредити молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам на будівництво (реконструкцію) і придбання житла терміном повернення до 30 років.

Право на отримання кредиту мають молоді сім’ї та одинокі молоді громадяни, а саме:

- cім’я, в якій чоловік та дружина віком до 35 років включно;

- неповна сім’я, в якій мати (батько) віком до 35 років включно мають неповнолітніх дітей (дитину);

- одинокі молоді громадяни віком до 35 років включно.

Також програма розповсюджується на молоді сім’ї учасників бойових дій.

Програма передбачає надання щороку 60 кредитів, передбачувана середня площа квартири для молодої сім’ї з трьох осіб – 62,5 кв.м.

Прогнозована вартість спорудження квадратного метру житла по програмі в 2018 році становить 11 159 гривень, і в подальшому зростатиме.

Таким чином, програма до 2022 року допоможе отримати власне житло 298 молодим сім’ям та одиноким молодим громадянам.

 

Програма розвитку фізичної культури і спорту на 2017 – 2020 роки

Підтримати фізичний розвиток та посприяти заняттю спортом – основне завдання програми. Серед виконавців програми ряд спортивних організацій області - Полтавський обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», Полтавський регіональний центр інвалідів «Інваспорт», фізкультурно- спортивні товариства «Динамо», «Колос», «Спартак», «Україна», Полтавське обласне відділення Національного олімпійського комітету України. До речі, керівником відділення Національного олімпійського комітету є депутат Полтавської обласної ради О. Удовіченко.

Очікуваний обсяг фінансування на 4 роки – 102 мільйони гривень. у 2018 році на заходи програми буде витрачено більше 35 мільйонів гривень.

Показники успіху програми багатообіцяючі. Так, кожного року передбачається, в тому числі:

·         збільшення кількості населення на 1% населення (вказана точна цифра – 1262 осіб), залученої до різних видів фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів;

·         будівництво 8 майданчиків зі штучним покриттям та модернізації спортивних споруд;

·         залучення більшої кількості населення до занять фізичною культурою та більшої кількості дітей до занять в ДЮСШ на 20% (3200 чоловік);

·         підготовка членів національних збірних команд України, збірників Полтавської області, збільшення на 1% (1 людина) представництва спортсменів з регіону у складі збірних команд України з видів спорту, що культивуються в області.

 

Програма розвитку та підтримки ПОКП «Аеропорт-Полтава» на 2017–2020 роки

Питання полтавського аеропорту викликає неоднозначні почуття у полтавців. Знайдуться як скептики, так і прихильники ідеї відновлення аеропорту. Тим не менш, обласна рада запланувала програму підтримки аеропорту.

На 4 роки передбачено виділити 371 мільйон гривень, з них 259 мільйонів з державного бюджету, 104 мільйони з обласного бюджету та 7 мільйонів з інших джерел.

Програмою передбачено 6 напрямів:

1) Сплата заробітної плати та погашення заборгованості (у тому числі за минулі роки) – загалом 21,6 мійонів гривень;

2) Виконання робіт з реконструкції існуючого аеровокзалу під міжнародний пункт пропуску – 37,5 мільйонів;

3) Виконання робіт з реконструкції аеродрому – найдорожча частина програми – 190 мільйонів;

4) Реконструкція периметрової огорожі аеропорту згідно вимог авіаційної безпеки – 45 мільйонів;

5) Придбання спецтехніки – 61,8 мільйонів;

6) Інші заходи – 15 мільйонів. Зокрема, ремонт пожежного автомобілю КАМАЗ 43105, придбання пожобладнання; придбання агнгарів тощо.

 

 

Аналіз здійснено у рамках проекту “Прозора рада: громадський моніторинг конфлікту інтересів” за підтримки Програми Розвитку ООН.