Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

 

Створюючи щось або змінюючи вже існуюче для вирішення проблеми людство рухається вперед. Часто при вирішенні старих проблем діють за принципом «клин клином» , або на додачу до старих невирішених питань додають нові.

 Однією з стержневих реформ, що проводиться в Україні є реформування впливу/взаємодії держави на економічну і суспільну складову.  Раньонаціональна ієрархічна система управління, що склалась в ході перших двох десятиліть під впливом необхідності створення національної держави та формування приватної власності як основи державності.

Ієрархічна високоцентралізована державна система була інструментом розподілу державної  власності між представниками крупного бізнесу  та інструментом пошуку соціального діалогу між правлячими групами і рештою населення.

 2014 рік став переломним , оскільки потенціал «подушки безпеки» у вигляді  фінансування дефіциту держбюджету за рахунок приватизації експоненціально знизились. Утримання громіздкої централізованої  державної  машини, що весь час займалась переформатуванням  державної власності у приватну  стала невигідна з одного боку економічно, а з іншого боку ця машина стала загрозою самого приватного бізнесу. Адже за відсутності можливостей перерозподіляти державну власність , державна машина починає намагатися перерозподіляти приватну.  Два попередні роки є добрим тому підтвердження.

 Отже назріла необхідність створення державної машини, безпечної для приватної власності. 

 В усьому світі, який прийнято називати цивілізованим,  цей конфлікт намагаються вирішити шляхом протидії корупції, тобто унеможливлення існування зрощення бізнесу та влади.

 Україна йде іншим шляхом. Навпаки. До влади запрошують представників бізнесу, для модерації значимих суспільних питань запрошують представників бізнесу.

 А конфлікти, які виникали з приводу перерозподілу приватної власності за допомогою держави, пропонується знижувати шляхом перерозподілу владних повноважень шляхом так званих  децентралізації або федералізації.

 Відштовхуючись від тези на початку цього тексту, безсумнівним є поява нових конфліктів після проведення  реформ. Одним із запобіжників конфліктів між людьми є наявність ієрархії. Так, в ієрархічних суспільствах (Китай, Японія) досить мало між людських конфліктів бо всі члени суспільства, займаючи той чи інший суспільний щабель,  по відношенню один до одного є  у відносинах «начальник/підлеглий».   В арабських мегаполісах, зокрема Дамаску типові конфлікти на дорозі між учасниками руху вирішуються шляхом візуального огляду, у кого більший автомобіль. Класичною для демократичних країн  є історію одного американського гангстера, що полюбляв вирішувати конфлікти за допомогою пістоля, і опинився у буцегарні через несплату податків.

 Децентралізація, зменшивши рівень ієрархії  перетворить колишніх учасників системи «начальник-підлеглий» у вільних гравців, що будуть вирішувати конфлікти шляхом визначення, у кого престижніше авто,  чи в кого ще щось більше.

 

Вадим Штефан