Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У Полтаві пройшли заходи, присвячені Міжнародному дню Права Знати. Молоді люди – учасники акції, дізналися про роботу Полтавської обласної державної адміністрації, зустрілися з головою ОДА Віктором Бугайчуком та навчилися писати запити на органи влади.

 28 вересня громадські організації усього світу святкують Міжнародний день Права знати. У цей день вони проводять акції, конференції, тренінги  та інші заходи, присвячені доступу до інформації, тим самим популяризуючи право громадян знати та отримувати соціально важливу інформацію.

Міжнародний день Права Знати започаткований у 2002 році на конференції, яка зібрала в одному приміщенні різні громадські організації та ініціативи, що працювали у полі доступу до публічної інформації та відстоювали право громадян «знати». Саме тоді було засновано Мережу захисників свободи інформації (The Freedom of Information Advocates Network, FOIAnet), а 28 вересня визначено як День права знати.

Захід проходив в рамках всеукраїнської кампанії по вимірюванню Індексу публічності місцевого самоврядування, всеукраїнського проекту за підтримки Європейського Союзу. Індекс публічності є практичним інструментом, що дозволяє всесторонньо оцінювати та порівнювати між собою рівень прозорості, відкритості та підзвітності муніципальних інституцій у їхній взаємодії з мешканцями. Результатом дослідження є рейтинг публічності міст – обласних центрів, у яких аналізувалася робота міських рад.

 Під час екскурсії до Полтавської ОДА студенти дізналися про роботу обласної державної адміністрації та взаємодію з органами громадянського суспільства. Лише взявши участь в реальній роботі, влади, можна побачити справжню взаємодію громадськості та влади. Такою нагодою стали громадські слухання, присвячені проекту змін до Конституції щодо децентралізації місцевої влади. Учасники змогли почути думку влади та бачення змін громадою, висловити власні ідеї.

Екскурсія по обласній державній адміністрації стала наступною частиною заходу. Студенти відвідали відділ по роботі зі зверненнями громадян, Юридичну приймальню ГУ юстиції в Полтавській області, Департамент інформаційної діяльності та роботи з громадськістю, Державну службу та ОКІА Новини Полтавщини. Наприкінці відбулася зустріч – розмова з головою ОДА Віктором Бугайчуком. Кожний бажаючий міг задати запитання та отримати негайну відповідь.

Посилання:

ОКІА Новини Полтавщини

Студія Місто

Полтавська ОДА

Полтавська інтернет-газета

Полтавщина Информационная

Репортер

В рамках Міжнародного дня Права знати Аналітичний Центр разом з Полтавською обласною бібліотекою для юнацтва імені Олеся Гончара провів тематичний семінар-тренінг «Як реалізувати своє право знати?». Основне завдання заходу – навчити присутніх правильно писати запити до органів влади та самоврядування. Програма була поділена на дві частини – теорію доступу до інформації та складові написання правильного запиту. Учасники – студенти Полтавського національного педагогічного університету, задумалися над питанням написання запиту, наприклад, до вищих навчальних закладів.

Студія Місто