Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

У Полтавській обласній раді тільки в 2019 році почався процес активних депутатських переходів. Сформувалася група позафракційних з 11 депутатів, створена нова депутатська група «За успішну Полтавщину». Такі результати моніторингу Громадянської мережі ОПОРА.

До Полтавської обласної ради у 2015 році увійшло 10 політичних партій. Найбільшу підтримку отримали «БПП «Солідарність» – 15 мандатів та «Батьківщина» – 13 мандатів. Партія простих людей Сергія Капліна (Соціал-демократична партія), Радикальна партія Олега Ляшка та УКРОП отримали по 8 депутатів, ВО «Свобода» та Аграрна партія України – по 7 депутатів, партія «Відродження», Рідне місто та «Опозиційний блок» – по 6 депутатів. Результати виборів вимагали формування широкої більшості. 

Перша сесія нової обласної ради розпочалася 20 листопада 2015 року. Центральним питанням стали вибори голови облради. Було висунуто три кандидатури – Євгеній Холод («Батьківщина»), Андрій Пісоцький («БПП «Солідарність», перший заступник голови Полтавської ОДА), Петро Ворона («БПП «Солідарність», голова Полтавської обласної ради у 2014-2015 роках). Жоден із кандидатів не набрав достатньої кількості голосів, але депутати вирішили не проводити другий тур голосування, а оголосити перерву в сесії.  

24 листопада відбулося друге засідання першої сесії облради. «БПП «Солідарність» відмовилася від кандидатури Андрія Пісоцького та висунула Геннадія Коваленка. Від фракції «Батьківщина» кандидатом знову став Євгеній Холод. Результати голосування продемонстрували однакову підтримку обох кандидатур – 40 голосів за Холода та 40 – за Коваленка. Оголошено перерву до 4 грудня. 

4 грудня обласна рада знову зібралася для виборів голови. Цього дня відбулося два голосування. «БПП «Солідарність» висунула Олександра Біленького, УКРОП – Сергія Солов’я. Перше голосування не дало результатів – за Біленького проголосувало 34 депутати, Соловей набрав 15 голосів. 

Четверте голосування відбулося в цей же день. Претендентів на голову було троє – Олександр Біленький («БПП «Солідарність»), Віктор Скочко (Аграрна партія України) та Василь Хоменко (УКРОП). Головою ради обрано Олександра Біленького, за нього віддали голоси 46 депутатів. На цьому ж засіданні депутати проголосували за першого заступника голови (44 «за»), яким став Євгеній Холод («Батьківщина»). 

На четвертому засіданні першої сесії 11 грудня 2015 року заступником голови обласної ради обрано Анатолія Ханка (ВО «Свобода»). 

Таким чином, керівництво обласної ради представлено трьома політичними силами – «БПП «Солідарність» (голова ради), «Батьківщина» (перший заступник голови) та ВО «Свобода» (заступник). Склалася ситуативна більшість, частина політичних партій голосує за окремі рішення, які відповідають їх інтересам. 

Станом на 1 квітня 2020 року спостерігається зміна у балансі сил в обласній раді. Найбільшою фракцією стала «Батьківщина» (13 депутатів). 

«БПП «Солідарність» зменшилася до 7 депутатів. У липні 2019 року заяви про вихід з фракції надійшли від 4 депутатів: Ірини Степаненко, Юрія Тимохи, Фахраддіна-Аладдін-Огли Мухтарова, Віталія Кабачка. Ірина Степаненко є однією з лідерок групи депутатів, які вимагали відставки керівництва обласної ради у 2019 році. 

До 6 депутатів зменшилася фракція УКРОП, до 5 депутатів – фракція Аграрної партії України. На одного депутата поменшала фракція ВО «Свобода» (6 депутатів). 

Фракція Соціал-демократичної партії залишилася у складі 8 депутатів. Не змінилися фракції Рідного міста (6 депутатів) та партія «Відродження» (6 депутатів). 

У лютому 2020 року розпалася фракція Радикальної партії. 28 лютого 2020 року двоє з чотирьох депутатів фракції – Володимир Савченко та Мирослава Василенко, приєдналися до депутатської групи «Опозиційна платформа – за життя».

На базі фракції «Опозиційний блок» у грудні 2019 року створено депутатську групу «Опозиційна платформа – за життя». До групи входять 8 депутатів, окрім представників фракції «Опозиційний блок», увійшли двоє колишніх представників Радикальної партії та обраний від партії УКРОП Володимир Барчук. 

На пленарному засіданні 25 сесії обласної ради 3 травня 2019 року (згідно з відповіддю Полтавської обласної ради на запит про доступ до публічної інформації від 5.05.2019 №01-74/880/Д-74/542/20/20) та на другому засіданні 26 сесії обласної ради оголошено про створення депутатської групи. До групи увійшли 7 депутатів: Віктор Скочко (Аграрна партія України), Олександр Коваленко (Аграрна партія України), Геннадій Коваленко («БПП «Солідарність», голова депутатської групи), Олександр Сухань («БПП «Солідарність»), Руслан Рогов (виключений з Радикальної партії Олега Ляшка 11 квітня 2019 року), Олександр Сиченко (Радикальна партія Олега Ляшка) та Олександр Сірик (Радикальна партія Олега Ляшка).

Окрім цього, в обласній раді утворилася значна група позафракційних, яка налічує 11 депутатів. 

Випадків відкликання депутатів у обласній раді не було. 

Джерело https://www.oporaua.org/news/vybory/partii/20023-vidklikannia-deputativ-mistsevikh-rad-ta-politichni-zmini-u-poltavskii-miskii-radi