Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

26 квітня у Києві пройшов Другий національний захід зі зміцнення потенціалу та довіри, організатором якого виступили ОБСЄ / ODIHR. Наскрізною темою стало налагодження співробітництва між організаціями громадянського суспільства та правоохоронними органами та успішні практики моніторингу та розслідування злочинів на ґрунті ненависті.

2nd National Capacity and Confidence Building Event, organized by OSCE/ODIHR, was held in Kyiv on April 26. The main theme was establish cooperation between civil society organizations and law enforcement agencies, good practices of monitoring, reporting and investigating hate crimes in Ukraine (see more in Ukrainian)

До участі у заході було запрошено близько 50 організацій громадянського суспільства з усієї України, у тому числі і АЦ «Бюро економічних та соціальних досліджень». Цього року організатори приділили увагу роботі з правоохоронними органами – Національною поліцією. Основними спікерами стали Klara Kalibova (In lustia, Чехія), Magdalena Swider (Campaign against Homophobia - КНР, Польща), Олексій Крюков (начальник департаменту метрологічної, організаційної та аналітичної роботи Головного слідчого управління Національної поліції України).

Учасники обговорили причини виникнення злочинів на ґрунті ненависті та можливі шляхи їхнього попередження. Було заслухано досвід Чехії та Польщі, де активно впроваджується взаємодія організацій громадянського суспільства та правоохоронних органів. Подібна практика повинна розвиватися і в Україні, погодилися учасники.

Національна поліція для попередження злочинів на ґрунті ненависті проводить методологічну та організаційну роботу. Зокрема, розроблена методика для поліцейських з виявлення та попередження злочинів на ґрунті ненависті. Хоча в українському законодавстві не існує такого поняття як «злочин на ґрунті ненависті», Україна дослухається до рекомендацій ОБСЄ та використовує методичні розробки організації. Кримінальний кодекс містить положення щодо подібних злочинів, таких як релігійна ненависть, вандалізм тощо.

За результатами учасники заходу дійшли згоди, що посилення громадянського суспільства та співпраця з органами правопорядку є необхідними для попередження злочинів на ґрунті ненависті.