Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

12 березня відбулося публічне представлення звіту про виконання обласного бюджету 2014 року. Основними питаннями стали фінансування внутрішньо переміщених осіб та потреб АТО.

У ході заходу директор департаменту фінансів Полтавської ОДА Павло Кропивка представив загальні показники виконання бюджету області у 2014 році. Представники громадськості звернули увагу на складну ситуацію, в якій опинилася Україна. Олексій Шаманенко (ВГО «Товариство українських офіцерів»), Ігор Кіянчук («Інформаційний центр «Майдан Моніторинг») та Костянтин Волков (громадська організація «Правників Полтави «Сократ») задали питання щодо фінансування потреб бійців антитерористичної операції. Голова Громадської ради при ОДА Володимир Голуб та Вадим Штефан (Бюро економічних та соціальних досліджень) поцікавилися питанням влаштування внутрішньо переміщених осіб (ВПО) на Полтавщині.

Пропонуємо ознайомитися з відповідями.

 

Вадим Штефан:

Ми на засіданні бюджетної комісії Громадської ради розглядали питання зі звіту, і були пропозиції уточнити на сайті ОДА звіти по бюджету. Протягом минулого року з громадської точки зору відбулося поліпшення прозорості бюджетного процесу. За цей рік на сайті ОДА бачимо звіти про використання бюджетних коштів в розрізі окремих програм. Створено відповідний підрозділ на сайті ОДА. Громадськість може подивитися, проаналізувати, задати питання.

Я хотів задати питання: Полтавська область на лютий 2015 мала 25 тисяч ВПО. Ця кількість зростала протягом 2014 року. Які кошти виділялися на цю категорію осіб, як вони використовувалися, що було використано, що невикористано?

Павло Кропивка:

Узагальненої інформації немає, тому що немає відповідної обласної програми для переміщених осіб. Це повноваження держави. Але питання не залишилося поза увагою обласної ради. Основну нагрузку несли бюджети місцевого самоврядування, які найближче до цих людей. У першу чергу ВПО звертаються в органи місцевого самоврядування. ОДА також не залишила поза увагою це питання. В рамках роботи комісії ОДА з розгляду питань щодо надання матеріальної допомоги поміч надавалась 374 особам на загальну суму 272 тисячі грн.

Володимир Голуб:

Але тут питання стоїть більш ширше. Якісь інші витрати від ОДА, обласної ради були?

Павло Кропивка:

Так, але в основному це допомога в матеріальному вигляді. Вона не обліковувалася, тому що як обліковувати безкоштовно надане житло,  продукти. Їх практично неможливо обрахувати.

Володимир Голуб:

Ви кажете їх неможливо обрахувати. Але ж хтось же платить?

Павло Кропивка:

Громада всієї області

Володимир Голуб:

Значить на громаду лягає безпосередній тягар того, що харчі збирають і одежу збирають, і квартири дають, гуртожитки тощо.

 

Департамент праці та соціального захисту населення облдержадміністрації

Що стосується виплат матеріальної допомоги з обласного бюджету – ця цифра названа. Допомога надавалася 374 особам протягом минулого року. На рівні держави головним розпорядником коштів на виплату ВПО є Мінсоцполітики. На рівні області – департамент праці та центр по нарахуванню допомоги. На сьогодні органи праці та соцзахисту здійснюють реєстрацію ВПО . Їх близько 25 тисяч. Проводиться виплата за рахунок держбюджету компенсації на відшкодування житлово-комунальних послуг. 422 гривні і 402 – 804 гривні. Ця програма почала діяти у області з жовтня, коли була видана постанова Кабінету міністрів. За жовтень-листопад потреба складала близько 7 млн. грн., на сьогодні – близько 12 млн. грн. Кошти, які були затверджені в рамках тимчасового кошторису в області вже використані, виплачені допомоги. На сьогодні, а тільки 2 березня внесли зміни до держбюджету, в область не надійшли кошти в повному обсязі щоб профінансувати потребу за лютий. Вона складає майже 12,5 млн. грн. Така ж потреба і на березень. Таким чином зареєстровані ВПО отримують допомогу на відшкодування житлово-комунальних послуг.

 

Департамент освіти і науки облдержадміністрації

99 тисяч виділено на оздоровлення дітей ВПО категорії у таборі Маяк. В інтернатних закладах перебуває 68 дітей. Діти, які перебувають у спеціальних закладах, знаходяться на повному державному утриманні. Діти, які потрапили у спеціалізовані заклади – звільнені від плати рішенням обласної сесії. Що стосується дітей, які знаходяться в дошкільних та середніх закладах взагалі в області, то дітей такої категорії в школах 2138, в садках – 610.

 

Департамент охорони здоров'я облдержадміністрації

На лікування ВПО у 2014 році витрачено майже 700 тис. грн., розрахункова потреба на 2015 – близько 1 млн. 37 тис. У нас на периторіальному діалізі – 57, на гемодіалізі – 99. Потреба на них близько 40 млн. грн. У нас 112 ВПО хворих на цукровий діабет. Враховуючи економічну ситуацію, що виникла наприкінці 2014 року з ліками, не вистачає на наших пацієнтів, а також додаються ВПО. Ми повинні забезпечувати ВПО. Ми в цьому році забезпечували по січень-лютий включно, рішення сесії облради про порядок відшкодування коштів на цукровий діабет ми розпочали не з 1 квітня, а з 15 лютого. Існує процедура реєстрації ліків, цін на сайті МОЗ. Фірми-постачальники відмовляються перереєструвати ціни на сайті МОЗ. Бо існує розрахунок 1 долар – 8 грн., євро – 12 грн. Аптека не може закупити ліки по тим цінам, які зареєстровані на сайті МОЗ, не може відпустити ліки по пільговим рецептам пільговим категоріям населення згідно постанови 1303. Також виникає проблема проведення тендерних закупівель через ціни.

Володимир Голуб:

Гарантувати час поставок ви не можете?

Департамент охорони здоров'я облдержадміністрації

 Громадськість піднялась по усім регіонам. Обіцяють найближчим часом призупинити дію постанови 240. 

Attachments:
Download this file (Текст звіту1.docx)Текст звіту1.docx[ ]149 kB
Download this file (Текст звіту_.docx)Текст звіту_.docx[ ]150 kB