Поділитися

Відправити в FacebookВідправити в Google BookmarksВідправити в TwitterВідправити в OdnoklassnikiВідправити в Vkcom

Рейтинг користувача: 0 / 5

Неактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зіркаНеактивна зірка
 

Упродовж двох днів, 27 та 28 червня, в місті Харкові 20 учасників семінару з оцінювання публічних проектів і політик вивчали теорію та практику евалюації. Захід був проведений в рамках українсько-польського проекту «Оцінка публічних політик в дії». Упродовж семінару майбутні евалюатори з Луганської, Полтавської та Харківської областей познайомилися з колегами та сформували робочі групи, в яких працюватимуть над оцінкою обраних проектів та ініціатив органів місцевого самоврядування Харківської та Полтавської областей.

Про свій задум проекту з навчання оцінюванню публічних проектів та політик розповіла Йоанна Конєчна-Саламатін, експертка Інституту соціально-економічних експертиз (Польща). Вона зауважила, що у зв’язку з ратифікацією Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС вже незабаром українські проекти зможуть отримувати іноземні гранти з фондів ЄС. Обов’язковою умовою для цього є належна евалюація (оцінка) публічних проектів і політик як на етапі їх підготовки, так і у процесі реалізації та на після завершення.

Володимир Щербаченко, голова Східноукраїнського центру громадських ініціатив, наголосив, що при підготовці та проведенні будь-яких проектів, що претендують на фінансування іноземних донорів, надзвичайно важливо проводити їх експертну оцінку. Саме тому навики проведення евалюації допоможуть місцевим самоврядуванням – учасникам проекту залучати більше коштів для реалізації ініціатив у власних громадах, а також підвищать їх ефективність.

Про наявні практики евалюації в Україні розповіла Ольга Щетиніна, голова правління Української асоціації оцінювання. Зараз ця організація займається проведенням оцінювання програми реформ з децентралізації, організацією некомерційних тренінгів з евалюації, а також нещодавно напрацювала стандарти оцінювання і глосарій тематичних  термінів.

Головним завданням семінару для учасників стала підготовка до майбутньої евалюації обраних проектів. Під час навчального заходу його учасники вже проаналізували переваги та ризики пропонованих проектів, а також спрогнозували можливі наслідки їх реалізації. У липні – вересні учасники проекту оцінять проекти чотирьох органів місцевого самоврядування на Полтавщині та Харківщині. Йдеться про ініціативи Великокручанської сільської ради (збір і вивезення сміття) та Хорольської районної ради (сортування та первинна переробка відходів), що на Полтавщині, також Лозівської міської ради (реалізації міні-проектів на конкурсній основі) та Солоницівської селищної ради (вирішення у селищі проблеми безпритульних тварин) на Харківщині. 

«Сьогодні бракує саме знань з оцінки програм – писати навчилися, а от оцінити результативність і ефективність ще ні. Тому семінар корисний як для тих, хто не знайомий з процесом оцінки, так і для людей, що стикалися з окремими її аспектами. Окремо хочеться відзначити інноваційність проекту – не просто практичну та теоретичну частини, а роботу над реальними програмами з органами місцевого самоврядування. Вважаю, що це лише початок великої роботи з підготовки евалюаторів, яку, маю надію, Східноукраїнський центр громадських ініціатив продовжить у наступних проектах», – поділився враженнями учасник семінару, керівник проектів Аналітичного центру "Бюро економічних та соціальних досліджень" Костянтин Донченко.

Дводенний навчальний семінар відбувся в рамках проекту «Оцінка публічних політик в дії», що реалізується Демократичним товариством «Схід» (Польща), Інститутом соціально-економічних експертиз спільно зі Східноукраїнським центром громадських ініціатив в рамках Польсько-Канадської Програми Підтримки демократії, що фінансується з коштів програми польської співпраці для розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, а також Міністерства закордонних справ, торгівлі та розвитку Канади (DFATD).

Джерело - сайт Східноукраїнського центру громадських ініціатив